KRÓTKOFALARSKI KLUB PRZYJACIÓŁ DUCHÓW POLSKICH


POLISH GHOST FRIENDS AMATEUR RADIO CLUB

Dlaczego i Jak powstał SN0DUCH


Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy!

Ostatnio wpadła mi w ręce „Księga Duchów Polskich”.
To bardzo smutna literatura.
Biedne duchy włóczą się nocami po rozmaitych zamkach, pałacach , pobrzękują łańcuchami, wyją . Nikt z nimi nie chce rozmawiać, ludzie uciekają na widok takiego biednego ducha . Kościół nasyła na nich rozmaitych egzorcystów. Szkoda mi się zrobiło tych istot. Przecież to nasze Polskie Duchy i nawet sam patriotyzm wymaga, aby im w ciężkiej doli ulżyć. Przecież nie możemy wykazać się obojętnością dla ich cierpień.

Postanowiliśmy więc uruchomić konkurs dyplomowy do udziału w którym serdecznie zapraszamy.
Otrzymany znak SN0DUCH wykorzystamy do propagowania akcji i pracy z miejsc nawiedzonych. Szukajcie nas nie tylko w godzinie duchów na falach krótkich i ultrakrótkich.

Zachęcamy do odwiedzania i aktywacji miejscowości, zamków oraz ostępów gdzie te nieszczęsne istoty muszą pędzić swój żywot, a ghostbustersów do polowania na aktywacje.
Mamy nadzieję, że w czasie pracy radiostacji Duchy nas odwiedzą. Pobrzękując łańcuchami, wyjąc w tonacji FT4 z pewnością zamienią z nami kilka zdań.

Jeżeli macie pomysł, ochotę i czas to napiszcie do nas kiedy i gdzie będziecie nadawali. Opiszcie historię Ducha w kilku zdaniach. Podajcie przy okazji skrót powiatu i gminy oraz ewentualnie zamku.
Informacje o takiej aktywności zamieścimy na stronie: https://sp5ppk.waw.pl/sn0duch
Prośba o podanie informacji ze stosownym wyprzedzeniem i przesłanie logu po zakończeniu pracy.
Na koniec każdego roku policzymy łączności i ten kto wykazał się największą aktywnością w kategorii aktywatorów i ghostbustersów otrzyma pamiątkowy dyplom:

WIELKIEGO PRZYJACIELA DUCHÓW POLSKICH W ROKU 2020

(wraz ze stosownym suvenirem)

Flag Counter