KRÓTKOFALARSKI KLUB PRZYJACIÓŁ DUCHÓW POLSKICH


POLISH GHOST FRIENDS AMATEUR RADIO CLUB

SN0DUCH Zaczynamy nową edycję konkursu w roku 2021Zaczynamy nową edycję konkursu w roku 2021 – raguły te same a na zwycięzcę czeka tytuł WIELKIEGO PRZYJACIELA DUCHÓW POLSKICH W ROKU 2021

Mamy nadzieję że w tym roku zaraza nie pokrzyżuje nam planów wyjazdowych 😉


Hu hu hu… – pierwszy rok zabawy za nami – na stronie z wynikami publikujemy listę zwycięzców. Gratulujemy i prosimy o kontakt z Jurkiem SQ5JD w celu umówienia odbioru nagród.

Wyniki współzawodnictwa w 2020 roku: https://sp5ppk.waw.pl/sn0duch-wyniki/


Online Log: https://clublog.org/livestream/sn0duch
Zgłoszenia aktywacji pocztą elektroniczną na adres: info@sp5ppk.waw.pl
Regulamin współzawodnictwa: https://sp5ppk.waw.pl/sn0duch-regulamin-wspolzawodnictwa/


W dniach 6-13 września 2020 stacja SN0DUCH będzie pracować ze Zjazdu Kasztelańskiego
Ośrodek SUS “RYBITWY” QTH – KO03WP , PGA – J PQ03.

Dodatkowo planowane jest nocne spotkanie z duchami w zamku Ryn.
Zamek RYN QTH – KO03SW, PGA – J GK05
Trwają rozmowy na temat spotkania w Rynie z duchem księżnej Anny żony Litewskiego Księcia Witolda. Duch Księżnej Anny pojawia się jako Biała Dama. Może uda się nam z Nią spotkać.

Więcej na ten temat pod adresami:

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/nawiedzony-zamek-w-rynie-na-mazurach/79n6ms9

https://www.zamekryn.pl/zamek-ryn/historia

http://www.rodzinna-turystyka.pl/zamki-palace/zamki/zamki-warmi-mazur/zamek-ryn.html

Obsługa eQSL
powinna ruszyć do końca października.

Adres do QSL direct:
Jerzy SQ5JD
ul. Domeyki 25 lokal 1
Warszawa 04-146


Istniejąca sytuacja z epidemią konronawirusa utrudnia nam wyjazdy w teren w celu spotkań z Duchami. Nie możemy też w pełni realizować zamierzeń krótkofalarskiego Klubu Przyjaciół Duchów Polskich.
W chwili obecnej trwają intensywne pertraktacje z Duchami w sprawie wsparcia naszych zmagań z morowym powietrzem.
Uzyskaliśmy zapewnienie, ze jeżeli będziemy aktywnie prowadzić łączności i pozytywnym świetle przedstawiać Demony z całego świata a szczególnie Polskie to zobaczą co da się zrobić.
Tak wiec uzyskaliśmy postęp w negocjacjach.

Rozmowy trwają. Na łamach naszej strony będziemy informować a bieżąco o postępach w negocjacjach.


Kwietniowy wyjazd do ruin zamku Olsztyn koło Częstochowy ma na celu nawiązania przyjaznych stosunków z tamtejszymi duchami. Planujemy pracę pod znakiem SN0DUCH od godziny 17 w sobotę 18 kwietnia do godziny 1.00 LT w niedzielę 19 kwietnia br.


Informacje dotyczące naszych przyjaciół Duchów można znaleźć pod adresem http://zamekolsztyn.pl/pl/o-zamku/legendy/ lub nieco obszerniejsze informację https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,150461,21445830,mamy-w-okolicach-czestochowy-niezlego-stracha.html?disableRedirects=true

Dla kolegów pracujących z Zamków podajemy adres z danymi naszego Zamku wg. Bractwa Zamkowego: http://zamkisp.pl/index.php?option=com_zamki&controller=zamki&Itemid=63&task=showinfo&cid=477

Zapraszamy wszystkich kolegów do łączności, a szczególnie „Nocnych Marków”
Operatorzy SQ5JD, SQ5FLP, SP5VIH


Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy!

Ostatnio wpadła mi w ręce „Księga Duchów Polskich”. Bardzo smutna literatura . Biedne duchy włóczą się nocami po rozmaitych zamkach, pałacach , pobrzękują łańcuchami, wyją . Nikt z nimi nie chce rozmawiać, ludzie uciekają na widok takiego biednego ducha . Kościół nasyła na nich rozmaitych egzorcystów. Szkoda mi się zrobiło tych istot. Przecież to nasze Polskie Duchy i nawet sam patriotyzm wymaga, aby im w ciężkiej doli ulżyć. Przecież nie możemy wykazać się obojętnością dla ich cierpień.

Postanowiliśmy więc uruchomić konkurs dyplomowy do udziału w którym serdecznie zapraszamy.
Otrzymany znak SN0DUCH wykorzystamy do propagowania akcji i pracy z miejsc nawiedzonych. Szukajcie nas nie tylko w godzinie duchów na falach krótkich i ultrakrótkich.

Zachęcamy do odwiedzania i aktywacji miejscowości, zamków oraz ostępów gdzie te nieszczęsne istoty muszą pędzić swój żywot, a ghostbustersów do polowania na aktywacje.
Mamy nadzieję, że w czasie pracy radiostacji Duchy nas odwiedzą. Pobrzękując łańcuchami, wyjąc w tonacji FT4 z pewnością zamienią z nami kilka zdań.

Jeżeli macie pomysł, ochotę i czas to napiszcie do nas kiedy i gdzie będziecie nadawali. Opiszcie historię Ducha w kilku zdaniach. Podajcie przy okazji skrót powiatu i gminy oraz ewentualnie zamku.
Informacje o takiej aktywności zamieścimy na stronie: https://sp5ppk.waw.pl/sn0duch
Prośba o podanie informacji ze stosownym wyprzedzeniem i przesłanie logu po zakończeniu pracy.
Na koniec każdego roku policzymy łączności i ten kto wykazał się największą aktywnością w kategorii aktywatorów i ghostbustersów otrzyma pamiątkowy dyplom:

WIELKIEGO PRZYJACIELA DUCHÓW POLSKICH W ROKU 2020

(wraz ze stosownym suvenirem)

Flag Counter